Biura rachunkowe

      raks            Satysfakcja klientów decyduje o sukcesie Biura Rachunkowego. Od ponad 23 lat tworzymy oprogramowanie finansowo-księgowe i doskonale znamy specyfikę pracy Biura Rachunkowego, dlatego stworzyliśmy system, który sprawi, że zawsze będziesz w stanie udzielić wyczerpujących informacji swoim klientom niezależnie czy obsługujesz 5, 50 czy 500 firm. Program wyposażyliśmy w wiele unikalnych funkcji (m.in. automaty księgowe, klucze podziałowe, monitoring pracy księgowych, zdalny dostęp), które wymiernie usprawnią pracę i pozwolą efektywniej zarządzać pracownikami biura rachunkowego. Aplikacja składa się z kilkunastu modułów, które mogą funkcjonować samodzielnie lub w całości tworząc jeden system. Jego elementy można dowolnie konfigurować w zależności od wielkości i potrzeb biura. Program współpracuje z bankowymi systemami rozliczeniowymi Home Banking, automatycznie generuje dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe do urzędów skarbowych i ZUS współpracując z programem Płatnik. Z programów RAKS korzysta obecnie ponad 1200 biur rachunkowych, w tym m.in. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

System oferuje pełną gamę zintegrowanych modułów, zapewniających wsparcie w podstawowej działalności biura w zakresie:

 • prowadzenia ksiąg handlowych, podatkowych i ryczałtu,
 • kadr i płac,
 • ewidencji i amortyzacji środków trwałych,
 • deklaracji podatkowych i sprawozdań finansowych,
 • analiz finansowych,
 • kontroli i zarządzania pracą księgowych.

RAKSSQL zawiera również moduły usprawniające zarządzanie współpracą z klientami i obsługą biura rachunkowego m.in. w zakresie:

 • obsługi sprzedaży wykonanych usług,
 • kontroli należności i zobowiązań,
 • rejestracji zadań i operacji,
 • prowadzenia terminarzy i spotkań,
 • zarządzania relacjami z klientem (CRM),
 • monitoringu pracy wykonanej dla każdego klienta.

  AUTOMATY KSIĘGOWE

Wykorzystanie automatów księgowych zwiększa efektywność pracy, dzięki możliwości definicji sposobu i zasad księgowania poszczególnych typów dokumentów. Taki sposób pracy minimalizuje błędy powstałe na skutek ręcznego wprowadzania danych.

Jeden kompletny system księgowy w biurze rachunkowym

Księgowość klientów jest prowadzona przy użyciu jednego systemu księgowego RAKSSQL Biuro Rachunkowe. Zastosowanie zintegrowanego programu eliminuje konieczność instalowania i wdrażania kilku osobnych aplikacji dedykowanych dla różnych rodzajów księgowości. System RAKSSQL umożliwia płynne przejście pomiędzy ryczałtem, księgą podatkową i księgą handlową. Wszystkie wprowadzone kartoteki, ewidencje, dokumenty i deklaracje są dostępne w jednym zintegrowanym programie księgowym.

Monitoring pracy księgowych

Program rejestruje czas pracy, ilość, wartość wprowadzonych i zaksięgowanych dokumentów dla każdego użytkownika (księgowego). Dzięki tym informacjom możemy dokładnie określić efektywność i rodzaj wykonywanej w danym okresie pracy przez każdego księgowego biura.

Monitoring pracy wykonanej dla klienta

System rejestruje czas pracy, ilość i wartość wprowadzonych i zaksięgowanych dokumentów dla każdej obsługiwanej firmy. Te informacje pozwalają dokładnie określić nakład wykonanej pracy i cenę usługi dla klienta biura rachunkowego.

Łatwy i szybki dostęp do danych

RAKSSQL umożliwia błyskawiczny dostęp do danych każdego klienta biura rachunkowego z poziomu jednej aplikacji księgowej. Bez konieczności zmiany roku obrachunkowego można przeglądać dokumenty z poprzednich okresów obrachunkowych czy wykonywać zestawienia księgowe dla dowolnego przedziału czasu.

Praca zdalna

Program umożliwia zdalną pracę przez Internet. W oparciu o tę funkcjonalność możliwa jest praca w systemie dla użytkowników znajdujących się np. u Klienta, czy we własnym domu.

Niskie koszty

Aplikacja charakteryzuje się najniższym na rynku całkowitym kosztem zakupu i eksploatacji wśród programów wykorzystujących bazę danych SQL. Biura rachunkowe korzystające z RAKSSQL nie ponoszą dodatkowych kosztów związanych z zakupem bazy danych i programu do generowania raportów. Mają również możliwość wyboru systemu operacyjnego serwera, na którym będzie działać baza danych – Windows lub Linux. Wykorzystanie systemu Linux pozwala uniknąć wysokich kosztów związanych z zakupem systemu operacyjnego dla serwera i często niezbędnej modernizacji komputerów.

Wymiana danych

RAKSSQL pozwala na elektroniczny import danych, dokumentów handlowych, finansowych i magazynowych, przyspieszając i automatyzując proces księgowania oraz współpracę z klientami.

Wielojęzyczne raporty i zestawienia

Program oferuje narzędzia umożliwiające generowanie raportów i zestawień w wybranym przez Klienta języku.

Budowa relacji z klientem

System zawiera także moduł CRM pozwalający na wygodne zarządzanie relacjami z klientami. System umożliwia niezależną obsługę firm (kontrahentów) i osób (kontaktów personalnych) oferując m.in. możliwość planowania spotkań, terminów przekazania dokumentów księgowych, rejestracji czasu i liczby rozmów telefonicznych, ilości przesyłek pocztowych.

Pakiet aktualizacyjny

Mając na uwadze, jak ważną rolę pełni system informatyczny w biurze rachunkowym, oferujemy bezpłatny, 12-miesięczny Pakiet Aktualizacyjny, gwarantujący szybkie i dedykowane wsparcie techniczne. Pakiet zawiera również bezpłatny dostęp do najnowszych aktualizacji, dzięki czemu system jest na bieżąco dostosowywany do zmieniających się przepisów prawno-podatkowych.